Drużyna piłki ręcznej kobiet powstała w 2014 roku z inicjatywy młodych, energicznych i kreatywnych ludzi, którzy postanowili znaleźć alternatywę dla realizowania swej pasji i zamiłowania do piłki ręcznej. Piłkarka ręczna Amelia Chmielewska, trener drużyny, jest główną założycielką.

Drużyna rozpoczęła na parkietach II Ligi Piłki Ręcznej Kobiet w barwach AP-Poznań. Stowarzyszenie tworzyła grupa osób od wielu lat związanych ze sportem kwalifikowanym, promowaniem aktywnego i zdrowego stylu życia. Ludzie realizujący sportowe pasje pracujący z dziećmi, młodzieżą̨ oraz dorosłymi jako trenerzy, instruktorzy sportu i rekreacji. Celem szkoleniowców wówczas było doprowadzenie drużyny piłki ręcznej kobiet do pierwszej ligi, rozgrywkowej a następnie do Superligi. Potrzeba ta wynika z głębokiego przekonania o pięknie, charakterze i widowiskowości tej gry zespołowej, która od zawodników wymaga wysokiego poziomu sprawności fizycznej, wszechstronności i inteligencji, a kibicom dostarcza niezapomnianych wrażeń́ i emocji. Realizacja marzeń założycieli wpisała się w potrzeby wielkopolskiej areny piłki ręcznej. Ambicje trenerki do stworzenia drużyny grającej w Superlidze są motorem napędowym.

W roku 2018 pierwszy cel został zrealizowany, a drużyna rozpoczęła zmagania na parkietach pierwszoligowych. I Liga Piłki Ręcznej Kobiet stała się codziennością a marzenia o Superlidze coraz bardziej realne.

Następnie w związku ze zmianami organizacyjnymi sezon rozgrywkowy 2019/2020 drużyna rozpoczęła w barwach Akademickiego Związku Sportowego i w tych barwach występowała ostatnie cztery sezony rozgrywkowe, a od następnego sezonu prezentować będzie barwy Klubu Sportowego Piłka Ręczna Poznań, a wszystko to za sprawą zmian organizacyjnych wskutek awansu drużyny seniorek do Ligi Centralnej Kobiet.

Wiodącą reprezentacją jest zespół seniorek, który uczestniczył dotychczas w rozgrywkach I ligi Piłki Ręcznej Kobiet. W minionym sezonie zespół zajął II miejsce w tabeli grupy A I Ligi Kobiet awansując tym samym do Ligi Centralnej Kobiet. Kolejnym sukcesem zespołu była możliwość́ wzięcia udziału w Turnieju Mistrzyń o awans do PGNiG Superligi Kobiet, gdzie zajął czwarte miejsce. W poprzednich sezonach seniorki dwukrotnie zajmowały V miejsce w rozgrywkach I Ligi Kobiet. Docelowym zadaniem zespołu w ciągu najbliższych sezonów jest jednak awans do elitarnej Orlen Superligi Kobiet, a następnie ugruntowanie jego pozycji w gronie najlepszych kobiecych zespołów piłki ręcznej w Polsce.